Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Offsettryck 7437029



*

nr 743 7029


Ola Billgren

(1940-2001), Sverige


Offsettryck , Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55


Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 februari 2012
kl 19:48:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/2 17:40:48 1      700 kr
23/2 15:36:13 2      800 kr
27/2 13:26:33 3      950 kr
27/2 17:58:33 4      Vinnande bud



  • Tema
  • 27 feb

Grafik

På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Ola Billgren

Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Läs mer om Ola Billgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst offsettryck ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:35
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:39
  • 6497 Filmaffischer
    5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:56
  • 6435 Fotografi
    Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:27
  • 5282 Fotokonst
    Ulf Rollof. "EVE III", Signerad, numrerad 1/9, Äpp..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:00




Ladda ner broschyr